Jak si poradit s prostředím Windows a Wordu, aneb jak se toho nebát i když nebudu vědět (1. úroveň - základní)

Formou vlastního zážitku se seznámíte s postupy jak zrychlit a zefektivnit svojí práci v rámci základních znalostí tvorby dokumentů a potřebných administrativních úkonů ve Wordu, v práci s elektronickou poštou a v nastavení pracovního prostředí Windows.  Kurz nenabízí pouhou potřebnou dávku teorie a názorné ukázky na PC. Prostřednictvím interaktivního způsobu výuky, cvičení a kreativních postupů vás naučíme pochopit váš individuální způsob používání a orientace v prostředí Wordu a Windows.  
 

Obsah kurzu:

  1. Terminologie (pro efektivní porozumění programu je nutné nejprve sjednotit mnohdy odlišnou terminologii, která se používá v prostředí Windows a Word).
  2. Co je příloha (co je druhy příloh jako např.*. doc, *.docx,  *. pdf, *.xls, *.xlsx, *.ppt). Jak ji uložit a pracovat s ní.
  3. Práce s textem z webu (problematika přenosu formátování, práce s internetovým prohlížečem, práce se schránkou Microsoft Windows).
  4. Co je struktura dokumentu. (Co je řádek, odstavec, nadpis, číslování aj. - Většinu z toho používáme, ale jsou dvě věci  pro které je potřeba se u struktury dokumentu zastavit. První věcí je opět terminologie a druhou efektivita využívání jednotlivých výše uvedených funkcí).
  5. Co jsou Formátovací nástroje (tabulátor, řádková mezera, odrážky, styly písma). Zde si ukážeme jak použít tyto konkrétní nástroje a jak fungují pro konkrétní prácí s částmi dokumentu.
  6. Ovládací nástroje Wordu, záložky „Domů“ a „Zobrazení“ (jedná se jednoduché odkrytí systému uspořádání všech ovládacích prvků). V této části si vyjasníme logiku a zaměříme se na ty nejužívanější nástroje určené pro práci s dokumentem.
     

Rozsah:

1 den

Termín:

23.4. 2013, 9h – 16h

Lektoři:

Pavel David a Vilém Urban

Místo konání:

Úřad městské části, Sokolovská 324/14 , Praha 9 (mapa)

Cena:

2500,- Kč (v případě dvou zájemců je cena 4000,-Kč pro oba přihlášené)

 

V případě zájmu si rezervujte své místo nejpozději do 16.4. zde - PŘIHLÁŠKA, nebo na e-mailové adrese  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .


Copyright © 2019 NAVIGO. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.